Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 269 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

TamaAa

niedziela, 20 czerwca 2010 11:31
Skocz do komentarzy
Niemowle w Dziecko- w ten sam dzień
Dziecko w Nastolatka - 1-2 dni
Nastolatek w Dorosłego - 3-4 dni


Pierwsza

 Pierwsza generacja Tamagotchi to najprostsza wersja w której można jedynie karmić, ważyć, sprzątać odchody, leczyć z chorób oraz bawić się z podopiecznym. Aby zwierzątko rosło trzeba zapewnić mu należytą opiekę, na podobieństwo opieki na ludzkimi niemowlętami trzeba czasami wstawać do niego w nocy. Wirtualny pupil potrzebuje bardzo dużo czasu aby urosnąć. Stworzonko można karmić trzema rodzajami pokarmów oraz poić jednym rodzajem napoju. Dostępne są dwie zabawy (gry). Kiedy podopieczny jest chory, można próbować leczyć go tabletkami, które nie mają stuprocentowej skuteczności. W Tamogotchi pierwszej generacji wbudowany jest również zegar, niestety nie można zmieniać czasu, gdyż liczenie rozpoczyna się od godziny południa (należałoby więc uruchomić grę w południe).

Druga

W drugiej generacji Tamagotchi wprowadzono pewne innowacje: malec rośnie systematycznie co trzy dni i może jeść produkty przeznaczone dla swojego przedziału wiekowego, np. niemowlę nieposiadające zębów nie może jeść twardych jabłek. Ulubieńca można karmić nowymi pokarmami: przekąskami i słodyczami, dodano również dwie nowe zabawy. Leczenie przeprowadza się teraz także strzykawką, która natychmiastowo usuwa wszelkie schorzenia.
Stolec można teraz posprzątać, a także wykąpać i wysuszyć zwierzątko. Pupil może poprawiać sobie nastrój przez taniec i śpiew, alternatywą dla nich jest telewizja. Podopieczny, jeśli jest już wystarczająco dorosły, może się uczyć, gdy nadchodzi pora na sen, należy zgasić światło, aby się wyspał (w przeciwnym wypadku będzie długo spał za dnia). Do świata wprowadzono efekty pogodowe, należy chronić go przed przemoczeniem na deszczu lub poparzeniem słonecznym. Tym razem poprawiono zegar, w którym można już ustawić godzinę. Istnieją modele zabawki posiadające wbudowany stojak lub klapkę zabezpieczającą dodatkowo ekranik przed uszkodzeniem.

Trzecia

Najbardziej znanymi stworkami są Mametchi, Mimitchi, Memetchi i Kuchipatchi. Nowością w tej wersji jest możliwość odwiedzania Tamatown - internetowego świata Tamagotchi, w którym zwierzak może się bawić, kupować ubrania i jedzenie w przeróżnych sklepach, podróżować, oglądać filmy, uczyć się i wykonywać wiele innych ciekawych czynności. Tak jak w starszych wersjach jest funkcja światło. Należy gasić je zaraz po zaśnięciu pupila, w przeciwnym wypadku będzie niewyspany i nie będzie się mu nic chciało. Dodano wiele nowych ras, jakich nie było w wersjach poprzednich. Version 3 jest też pierwszą formą jajeczka z antenką. Nowa wersja Tamagotchi posiada też możliwość łączenia się przez podczerwień z innymi tamagotchi. Dzięki łączeniu nasze Tamagotchi mogą mieć dzieci. Wersja V3 może łączyć się z innymi V3, jak też i z nowszymi wersjami. Jeśli chcemy połączyć te same wersje mamy do wyboru opcje: Game - jeśli wybierzemy tę opcję nasze Tamagotchi będą grały, a wygrany zdobędzie trochę punktów; Present - po wybraniu tej opcji jeden z Tamagotchi odwiedzi drugiego i da mu prezent. Czasami uprzednio np. patrzą na zachód słońca itp. Jeśli Tamagotchi są dorosłe mogą się całować podczas oglądania, lecz najpierw muszą być życiowymi partnerami. Visit - wizyta: Tamagotchi bawią się, tańczą czasami wybiorą się na plac zabaw aby pohuśtać się na koniku. Jeśli łączymy dwie różne wersje wybieramy opcję Others, wtedy opcja interakcji wybierze się sama.
v3characterchart.jpg image by tamacraze101
Czwarta

Dodano nowe postaci i nowe rodzaje jedzenia. Specjalne postaci to Makiko, Tensaitchi i Nonbritchi. Tamagotchi może chodzić do przedszkola, szkoły a po jej ukończeniu może szukać pracy. Zamiast ikony światło jest ikona poczta przez którą przychodzą specjalne listy (gwiazdki, listy zwykłe i specjalne).

Listy-gwiazdki - jeśli masz 3 gwiazdki przy worku Gotchi-Punktów to znaczy, że grając w gry dostaniesz 100 GP więcej. Jeśli zobaczysz 3 gwiazdki przy serduszku to znaczy, że przy łączeniu się z innym Tamagotchi jego stopnień miłości wzrośnie o jeden, lub odwiedzi Ciebie Król Tamagotchi (patrz: list zwykły). Jeśli 3 gwiazdki pojawią się przy ludziku ze sztangą to znaczy, że Twoje Tamagotchi przez najbliższy czas będzie odporne na choroby.

List zwykły - otwierając ten list możesz spotkać Króla Tamagotchi, który może dać prezent lub Gotchi-punkty lub... złodzieja, który kradnie Gotchi-Punkty! Niewykluczone jest też, że ktoś może Ci przysłać kupkę, węża lub... serduszko.

List specjalny (oznaczony wykrzyknikiem) - w listach tego typu znajdują się informacje dotyczące życia Twojego Tamagotchi (np. przyjęcie do przedszkola, szkoły lub pracy).

W tej generacji można zebrać niecałe sto tysięcy Gotchi-Punktów (99.999). Do opcji gdzie znajdują się ogólne informacje o Tamagotchi dodano nowy parametr zwany Life Points. To w nim znajdują się informacje o tym jakie jest Tamagotchi. Czy jest inteligentne, szykowne, czy może uprzejme. To od tych punktów zależy przyjęcie do pracy. Również od ilości punktów zależy dojrzewanie Tamagotchi. Dzięki punktom inteligencji Tamagotchi będzie należeć do rodziny Mame, za punkty artystyczne do rodziny Meme, a przez punkty przyjaźni do rodziny Kuchi. Tak jak i w starszych wersjach Tamagotchi wersji 4 mogą komunikować się zarówno ze starszymi jak i nowszymi modelami.

 

Cztery i pół

 

Nowość w Polsce. Podobna do wersji czwartej, dodano nowe gry, postaci, zawody i punkty życia (Life Points). Zamiast punktów inteligencji są punkty humoru, zamiast punktów szyku - punkty urody, a na miejsce punktów uprzejmości weszły punkty miłości.

Postacie z tej wersji są ze świata Ura, to znaczy, że stworki z V3 i V4 przeszły modyfikację, np. Mametchi'emu dorobiono ogon, Kuchipatchi'emu róg, a Memetchi - skrzydła. Zmieniły się im także nazwy. Przykład: Zukyutchi w wersji 4 miała granatowe pasmo na głowie, zaś w V4.5 znalazła się UraZukyutchi z ogonem i czerwonym wzorkiem. Również zmieniły się płci różnych Tamagotchi np. Debatchi i Zukyutchi w V4 byli chłopcami, a w V4.5 UraDebatchi i UraZukyutchi to dziewczynki.

Europejską nazwą wersji 4.5 jest Jinsei+ lub 4+. Niektóre z europejskich modeli posiadają niezmienioną w stosunku do V4 antenkę - zakończoną kulką. W niektórych jednak, podobnie jak we wszystkich modelach wersji amerykańskiej, antenka zakończona jest gwiazdką.Piąta  .

Najnowsza wersja Tamagotchi, na razie nie jest dostępna w Polsce. Będzie dostępna w październiku 2008r. Można ją kupić w większości krajów Europy (m. in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji), Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Nowością w zabawkach z tej wersji jest możliwość opiekowania się trzema stworkami naraz - całą rodziną Tamagotchi, stąd nazwa Familitchi (wesja japońska - FamiTama).

Dodano nowe itemy, jedzenie i nową funkcję - możliwość oglądania telewizji.W telewizji mamy dostępne 3 kanały: TV shopping - tu możemy kupić rzeczy dla swojego Tamagotchi (czasami zdarzają się wyprzedaże; Dating show w którym swatka, pani Busybody, znajduje Tamagotchi partnera z którym weźmie ślub (opcja dostępna trzy doby po zmianie w dorosłego, po uaktywnieniu z kanału można korzystać 3 razy na dzień) oraz Travel Show, który zastąpił funkcje Pause. W tej wersji nie ma ograniczeń co do ilości zgromadzonych itemów. Zrezygnowano z dostępnych w wersjach 4 i 4.5 funkcji poczty, pracy i szkoły. Dzięki wielu nowym animacjom zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawa. Hodować możemy 65 całkiem nowych postaci. Zrobione też zostało nowe miasto Tamagotchi - TamaExpo podzielone na świat Tamagotchi i kontynenty. Wciąż możemy łączyć się z innymi Tamagotchi przy użyciu podczerwieni, jednak tym razem funkcja ta została ograniczona do połączeń tylko z wersją V5 - ze starszymi się to nie uda. Warto też dodać, że japońskie modele Familitchi posiadają dziwny kluczyk przy antence, wersja amerykańska i australijska ma antenkę w kształcie daszku, zaś wersja europejska (Connexion) ma oprócz takiej antenki breloczek z jedną z postaci.Pięć i pół  .

Tamagotchi v5.5 (Royal) ma mieć (a w zasadzie już ma) wygląd japońskiego Tamagotchi v5.Różnicą jest jednak korona na kluczyku przy antence, której (oczywiście korony) japońskie wersje v5 nie mają. Wygląd różni się też innymi wzorami i kolorami Tamagotchi. Występują ulepszenia Tamagotchi v5 i nowe gry . Można zdobywać rodziny modeli, sportowców, papparazzi, a nawet królewską rodzinkę. 1 września pojawi sie w Anglii

Podziel się
oceń
0
1


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  2 221  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Archiwum

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 2221

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl